10 років співпраці

27.11.2009 р. підписано угоду про співпрацю КНП «Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я», на той час обласної психоневрологічної лікарні №3, з Воєводською спеціалізованою психоневрологічною лікарнею ім. св. Ядвіги м. Ополе (Республіка Польща).

Основною метою підписання угоди та подальшої співпраці було бачення того, що діюча на той час модель надання психіатричної допомоги вимагала реформування шляхом розвитку стаціонарно-замісних форм,  вдосконалення  медико-психологічної реабілітації осіб  з розладами психіки, змінення підходу до ролі медичної сестри у процесі лікування особи з розладами психіки, тощо.

Відповідно до підписаної угоди спеціалісти КНП «Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я» проходять стажування в Воєводській спеціалізованій психоневрологічній лікарні ім. св. Ядвіги та отриманий досвід впроваджують в діяльність закладу. Протягом 2009 р. – 2019 р. стажування пройшли 133 фахівця закладу, серед яких – лікарі-психіатри, медичні сестри, психологи, терапевти зайнятості.

Професійному  зростанню фахівців закладу та підтримці у впровадженні новітніх, сучасних, актуальних тенденцій в щоденну роботу сприяють щорічні візити польських колег, під час яких  обговорюються питання  реконструкції та облаштування відділень, проводяться майстер класи, конференції. 

 Враховуючи, набутий досвід та запит  на надання того чи іншого виду психіатричної допомоги  у закладі в реконструйованих приміщеннях відкрито   відділеня, серед яких:

приймальне відділення;

 консультативна поліклініка;

відділення кризових станів та первинного психотичного епізоду;

денний стаціонар;

відділення сестринського догляду для осіб з деменцією;

два психоневрологічних відділення з ліжками, в одному з них, для учасників бойових дій;

дитяче відділення з амбулаторним та стаціонарним компонентами;

загальнопсихіатричне відділення планового лікування з геріатричними ліжками;

відділення коморбідних (залежних) станів.  

Всі відділення реконструйовано та обладнано з урахуванням потреб пацієнтів та медперсоналу. Основну допомогу у проектуванні відділень, їх організації та облаштуванні надали наші польські колеги. До облаштування відділень  долучились і члени організації сілезьких німців Опольського воєводства. У 2015 р. польськими колегами подаровано автомобіль для санітарного транспортування пацієнтів.

Завдячуючи співпраці в закладі організовано відділення медико-психологічної та реабілітаційної допомоги,  основним завданням якого є проведення заходів спрямованих на «повернення» особи з психічними розладами в соціум, впроваджено та вдосконалено вісім видів терапії зайнятості.

На загал, організація консультативної поліклініки, таких відділень, як сестринського догляду, коморбідних (залежних) станів, переформатування дитячого відділення, відмова від чергувань молодшого персоналу у нічний час, введення посад працетерапевтів, впровадження деяких, здавалось би «дрібниць», як то  – організація передачі зміни черговими лікарями, облік медикаментів на посту, введення внутрішньої охорони та  «тривожної» кнопки, тощо сприяло чіткій організації при  наданні допомоги, забезпечило безпеку персоналу та пацієнтів, дозволило більш детально вивчити потребу у психіатричних ліжках та підвищило якість надання  допомоги.

З нагоди 10-річчя співпраці 27.11.2019 р. – 28.11.2019 р. відбувся візит делегації Опольської клініки у складі голови Наглядової ради лікарні  Ричарда  Галли,  директора лікарні  Кшиштофа   Назімека,  фінансового директора лікарні Кристини Суботи. Під час зустрічі було обговорено подальшу співпрацю, адже незважаючи на набутий 10-ти річний досвід є ще  питання, які потребують впровадження або вдосконалення, тому співпраця   продовжується.

Залишити коментар